Podpora v šestinedělí

PODPORA V ŠESTINEDĚLÍ

Seznamovací schůzka před porodem – abyste věděla, koho si případně pustíte do domácnosti. Z vlastní zkušenosti vím, že chvíli trvá, než si člověk zvykne, že se mu v jeho soukromí pohybuje cizí osoba. Abychom si nebyly tak cizí, je lépe se vidět ještě před porodem, ujasníme si, co ode mě čekáte, kde vám mohu nejvíc pomoci. Poznáte, jestli vám jsem sympatická, jestli je můj přístup k lidem vyhovující a podobné věci.

Psychická podpora po porodu – každá žena po porodu potřebuje hodně láskyplné péče a podpory. Potřebuje člověka, kterému se může svěřit s čímkoli a ví, že nebude odsuzována, kritizována nebo nebudou podceňovány její pocity. To je přesně druh podpory, který svým klientkám nabízím – neposuzující přístup, pochopení, empatii.

Podpora a poradenství při kojení – kojení je nejlepší způsob výživy pro miminko, někdy se ale mohou dostavit problémy a mnoho žen pak podlehne touze vzdát své původní rozhodnutí plně a dlouho kojit. Podpořím vás ve vašem rozhodnutí kojit a případný problém spolu vždy nějak vyřešíme.

Kde se hodí další ruce navíc – nějaký čas po porodu potřebujete na seznamování se s miminkem a další domácí povinnosti musí prostě počkat. Mnoho žen špatně snáší, že momentálně nestíhají tolik věcí, jako před porodem. To je přesně okamžik, kdy se hodí další ruce navíc – pomohu vám s úklidem, vařením, mohu vyprat, vyžehlit, vyvenčit domácího mazlíčka. Pokud potřebujete, dovezu vás k lékaři, na úřad, prostě kam je potřeba.

Maximální podpora vašich mateřských kompetencí – miminko berete do rukou pouze vy – já pouze na vaši výslovnou žádost – vaše přání jsou vždy na prvním místě, jakékoli vaše pocity a přání jsou otevřeně přijímány.

Podpora při komunikaci s miminkem – šestinedělí je obdobím poznávání a učení. Seznamujete se se svým miminkem a učíte se s ním komunikovat, abyste se na něj dokázala napojit a reagovat na jeho potřeby. Podporuji vás během tohoto procesu, jehož cílem je dosáhnout rovnováhy mezi potřebami matky a dítěte tak, aby byli spokojeni oba.

Péče ženám v náročnějším šestinedělí – týká se žen v situaci po císařském řezu, předčasném porodu a žen s přerušenou ženskou linií v rodině, více na náročný porod

Aromaterapie – pomáhám vám naučit se používat esenciální oleje při péči o duši, tělo a zdraví.

*****risa_1